LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach

Mateusz Bartel
Grande Maestro, nato 1985
KSz Polonia Wrocław

5
Inizio №
2598
Punteggio
+2
 
5.0
Punti
4
Posizione

7-krotny medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski, który startował w najważniejszych krajowych rozgrywkach aż 16 razy – czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, a trzy razy zdobywał medal brązowy. Choć starty w latach 2017 i 2018 nie należały do udanych to jest to zawodnik, który zawsze gra o najwyższe cele i w tym roku zapewne również włączy się do walki o medale.

Od lat jest zawodnikiem polskiej drużyny na międzynarodowych zawodach. Reprezentował kraj na sześciu olimpiadach szachowych (gdzie zdobył złoty medal za wynik indywidualny na V szachownicy w Chanty-Mansyjsku w 2010) i sześciu drużynowych mistrzostwach Europy (złoty medal za wynik indywidualny na IV szachownicy w Warszawie w 2013). Trzy razy grał w Pucharze Świata.

W lipcu 2017 roku, razem z drużyną, zdobył historyczny brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Chanty-Mansyjsku a zaraz potem zwyciężył w międzynarodowym turnieju w Biel (Szwajcaria).

Z indywidualnych sukcesów należy wspomnieć jeszcze o brązowym medalu na Indywidualnych Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Jerozolimie w 2015 roku oraz wygraniu w 2012 roku jednego z najsilniej obsadzonych otwartych turniejów na świecie Aerofłot Open (Moskwa), co dało Mateuszowi awans do prestiżowego turnieju kołowego Dortmunder Schachtage.

Był jednym z założycieli czasopisma szachowego „Mat”, w którym przez kilka lat pełnił również funkcję redaktora naczelnego.

Risultato Cognome, Nome
1 1 Janik, Igor
2 0 Tomczak, Jacek
3 1 Heberla, Bartłomiej
4 ½ Sadzikowski, Daniel
5 ½ Dragun, Kamil
6 0 Gajewski, Grzegorz
7 1 Gumularz, Szymon
8 ½ Soćko, Bartosz
9 ½ Piorun, Kacper

Risultati

5.0
Pts
20.5
SB
2.5
KOYA
VS
3
WINS
4
BLACK
2615
Rating Performance
2610
Rating Performance
(FSI)

Posizione nel tabellone

Variazione Elo FIDE

chess:manager